Restorant

Kryefaqe | Restorant

MIRËSEVIN NË

Restorant Arameras: Shijoni Thelbin e Rivierës Shqiptare

Mirësevini në restorantin Arameras, ku trashëgimia e pasur kulinare e Shqipërisë takohet me shijet e gjalla të Mesdheut. I vendosur brenda pamjes piktoreske bukuria e Ksamilit, restoranti ynë ofron një eksperiencë të paharrueshme ngrënieje që feston traditën dhe inovacionin. Kënaquni me një menu të larmishme me gatime autentike shqiptare të krijuara me burime vendase përbërës që sigurojnë freski dhe cilësi në çdo kafshatë. Nga byreku i shijshëm deri te pjatat e shijshme të qengjit, ofertat tona tradicionale përgatiten me receta të njohura me kohë, të përcjella ndër breza.

Duke plotësuar kuzhinën tonë shqiptare, ne paraqesim një përzgjedhje të shijeve mesdhetare. Shijoni ushqimet më të freskëta të detit, sallatat e freskëta dhe pjatat e shijshme me makarona, të gjitha të mbushura me shije e bimëve dhe erëzave të lagura nga dielli karakteristike për rajonin e Mesdheut.

Arameras Resort

Ne përpiqemi vetëm për më të mirën!

Arameras Resort

Ju ftojmë ta provoni.

Embelsira

Tiramisu

800L


Panna Cotta

500L


Semi Freddo

600L


Embelsira e Dites

800L


Fruta te Sezonit

1000L


Produkte Mishi

Fileto viçi

2200L


Fileto pule

1000L


Galeria e Restorantit tonë

0%